Twój Słuch - Specyfiki Na Poprawę Słuchu - Nie Daj Się Nabrać Cudownym Środkom! | Twój Słuch

Specyfiki na poprawę słuchu – nie daj się nabrać cudownym środkom!

Być może zdarzyło Ci się rozmyślać, jak poprawić swój słuch bez pomocy leków czy aparatu słuchowego. Wiele osób szuka alternatywnych, domowych sposobów. Chcą jak najszybciej i przy okazji tanio polepszyć stan swojego zdrowia. Niewykluczone, że Ty lub bliskie Ci osoby również dały się nabrać na cudowny olejek na poprawę słuchu lub inne, rzekomo naturalne środki lecznicze. Na jakie leczenie słuchu warto się więc zdecydować i komu zaufać?

Czy farmakologiczne leczenie słuchu ma sens?

Alternatywna medycyna żywi się ludzkim nieszczęściem i desperacją. Oferują cudotwórcze leki, które mają zlikwidować problem zdrowotny w mgnieniu oka. Czy rzeczywiście farmakologiczne środki mogą być lekiem na poprawę słuchu? W aptekach często można dostać naturalne suplementy wspierające układ słuchowy. Pamiętaj, że leczenie jakiegokolwiek ubytku powinno zacząć się od postawionej diagnozy – dopiero później możesz zasięgnąć porady farmaceuty. Przy niewielkim niedosłuchu i infekcjach leczenie farmakologiczne rzeczywiście może przynieść rezultaty. Natomiast warto konsultować każdy przyjmowany lek czy suplement ze swoim lekarzem. W ten sposób unikniesz niepożądanych efektów i ochronisz się przed nieuczciwymi sprzedawcami.

Jaka jest grupa docelowa oszustów?

Oszuści często ogłaszają się w gazetkach telewizyjnych, ulotkach wrzucanych do skrzynki pocztowej lub bombardując Cię uciążliwymi telefonami. Oferują specyfiki i rzekome lekarstwa na poprawę słuchu, oczywiście w atrakcyjnych cenach. Celują głównie w osoby starsze, gdyż to właśnie ta grupa najczęściej ma problemy ze słuchem i szuka alternatywnych środków. Niestety, poniesione koszty są zwykle niewielkie, dlatego oszuści rzadko są zgłaszani, przez co ciężko ich złapać. Warto zwrócić uwagę, że naciągacze będą proponować Ci rabaty za polecenie ich produktów rodzinie i znajomym. To znak ostrzegawczy! Żadna apteka ani autoryzowany sklep medyczny nie zastosowałyby takiego chwytu.

Sposoby na wiarygodność

Oszuści mają swoje sposoby, aby zdobyć zaufanie i uwiarygodnić swoją ofertę. Oto kilka z nich:

  • udawanie autorytetów lekarskich – stara, a nadal skuteczna sztuczka psychologiczna, czyli argument z autorytetu. Naciągacze zasypią Cię medycznymi pojęciami, przedstawiając się jako znani lekarze ze szpitala z drugiego końca kraju. Będą także rzucać wymyślonymi nazwami instytutów i placówek badawczych.
  • powoływanie się na badania, które nie istnieją – najczęściej są one przytaczane w ulotkach lub na stronach internetowych. Wtedy można łatwo zweryfikować ich autentyczność, sprawdzając, czy inne strony powołują się na te rzekome badania.
  • niskie, atrakcyjne ceny – oferty promocyjne przyjazne dla portfela każdego emeryta to charakterystyczny chwyt oszustów. W ten sposób unikają również konsekwencji – małe koszty to mniejsza chęć zgłoszenia wykrytego przekrętu.
  • naturalna medycyna z drugiego końca świata – jeśli komuś brakuje zaufania do syntetycznych leków z apteki, to naturalne środki, które w dalekich częściach świata działają od tysiącleci, mogą wyglądać bardzo kusząco. Dlatego naciągacze często wykorzystują ten argument – niestety, skutecznie.

 

 

Jak radzić sobie z oszustami?

Edukowanie i nagłaśnianie autoryzowanych form leczenia niedosłuchu jest najlepszym sposobem walki z oszustami. Konsultuj się ze swoim lekarzem i sprawdzaj zawsze nazwiska rzekomych doktorów i nazwy instytucji, na które powołują się dzwoniące osoby. Oferowane specyfiki będą często czymś niespotykanym jak np. plastry magnetyczne na słuch. Jeśli masz podejrzenia, że dzwoni do Ciebie oszust, to zapisz imię i nazwisko oraz nazwę instytucji, w której rzekomo działa. Zgłaszaj takie przypadki, nawet jeśli nie udało im się Ciebie naciągnąć. Leczenie niedosłuchu to poważna sprawa, którą należy zostawić lekarzom i specjalistom – nie daj się nabrać na cudowne suplementy działające w oka mgnieniu!

Co działa w walce z pogarszającym się słuchem?

Zastanawiasz się pewnie, jak polepszyć słuch w bezpieczny sposób? Przede wszystkim dbaj o profilaktykę – badania przesiewowe słuchu, wizyty kontrolne u lekarza, a także zdrowy, zbilansowany tryb życia. W razie potrzeby zdecyduj się na zakup aparatu słuchowego – jeśli lekarz go zaleca, to znaczy, że jest Ci on potrzebny. Nie szukaj alternatywnych metod. Nie ma jednego sposobu na to, jak wyleczyć słuch, a z pewnością nie jest nim specyfik oferowany przez oszustów.

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet