Twój Słuch - Dlaczego Aparat Słuchowy Piszczy - Przyczyny | Twój Słuch

Dlaczego Aparat Słuchowy Piszczy – Przyczyny

Piszczenie w aparacie słuchowym – z czego może wynikać?

Twój aparat słuchowy piszczy, a Ty niedostatecznie słyszysz dźwięki? Sprawdź, z czego może to wynikać i jak zniwelować problem, by cieszyć się z niezakłóconych dźwięków otaczającego Cię świata!

Sprzężenie zwrotne

Przyczyny piszczenia aparatu słuchowego mogą być różne, a jedną z nich jest sprzężenie zwrotne. Zdarza się, że aparat słuchowy zostaje zasłonięty częścią garderoby (np. czapką lub szalikiem). Wówczas może powstać efekt sprzężenia zwrotnego. Nowoczesne aparaty słuchowe w większości eliminują występowanie tego problemu, niestety nie zawsze w całości.

Wkładki uszne

Inną przyczyną problemu, że aparat słuchowy piszczy, są niedopasowane wkładki uszne lub obudowa aparatu wewnątrzusznego. Szczególnie może dotyczyć to osób korzystających z tego samego aparatu słuchowego od dłuższego czasu (nowoczesne aparaty słuchowe mają zwykle większą żywotność, więc może się to zdarzyć). Ponadto, w trakcie dorastania uszy zmieniają swój kształt, co również może powodować niedopasowanie wkładek, szczególnie u dzieci. Aparat piszczy, ponieważ wzmocniony w aparacie dźwięk wydostaje się przez nieszczelności z ucha na zewnątrz, a następnie trafia do mikrofonu w aparacie, powodując nieprzyjemne świsty.

Wysoki dźwięk

Przyczyny niedosłuchu mogą być różne. U osób, mających ubytek słuchu wymagający wzmocnienia tonów o wysokich częstotliwościach, może się zdarzyć, że aparat słuchowy piszczy. Problemy pomogą zniwelować wysokiej klasy aparaty słuchowe, które mają zdecydowanie większe możliwości techniczne.

Zatkany przewód

Nie zawsze pisk aparatu słuchowego spowodowany jest samym urządzeniem. Niekiedy przyczyny piszczenia aparatu słuchowego leżą po stronie użytkownika. Gdy kanał słuchowy zatkany jest zbyt dużą ilością woskowiny, dźwięk może zostać odbity, a tym samym powodować nieprzyjemne piszczenie. Istotna jest zatem systematyczna pielęgnacja uszu. Problem pomoże również rozwiązać wizyta u laryngologa.

Uszkodzony dźwiękowód

Aparat słuchowy piszczy również wtedy, kiedy jest nieprawidłowo ustawiony lub zanieczyszczony. Dowiedz się, jak czyścić aparat słuchowy, aby temu zapobiec. Czy aparat słuchowy może się popsuć? Niestety tak. W tradycyjnych aparatach zausznych na przewodnictwo powietrzne trzeba systematycznie wymieniać dźwiękowód łączący aparat słuchowy z wkładką lub odpowiednie filtry antywoskowinowe. Inaczej przewód może stwardnieć i się skrócić, a filtr zatkać się. Przez to wkładka może nie przylegać prawidłowo do małżowiny, a wydostający się z ucha dźwięk będzie powodować sprężenie. Aparat słuchowy piszczy także wtedy, kiedy dźwiękowód pęknie.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twój aparat słuchowy piszczy, znajdź tego przyczynę i rozwiąż ją samodzielnie lub ze wsparciem gabinetów badania słuchu. Specjaliści pomogą dobrać najlepszy aparat słuchowy i podpowiedzą, jak prawidłowo go używać, by zapewnić najlepszy komfort słyszenia.

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet