Twój Słuch - Nowoczesne aparaty słuchowe - czym kierować się przy wyborze aparatu? | Poradnik Twój Słuch

Nowoczesne aparaty słuchowe – czym kierować się przy wyborze aparatu?

Nowoczesne aparaty słuchowe to niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenia. Pozwalają one nie tylko na poprawę jakości słyszenia u osób z różnymi rodzajami niedosłuchu, ale również są też dyskretne. Dla wielu osób rozwiązanie to pozwala nie tylko na powrót do całkowitej sprawności, ale także odzyskanie pewności siebie. Masz problemy ze słuchem? Zastanawiasz się, jaki aparat słuchowy dla seniora sprawdzi się najlepiej? Zwracając uwagę na kilka ważnych kryteriów, z pewnością dokonasz odpowiedniego wyboru.

Nowoczesne aparaty słuchowe – na co warto zwrócić uwagę?

Problemy ze słuchem wcale nie muszą oznaczać konieczności wycofania się z niektórych czynności życia codziennego. Nowoczesny aparat słuchowy da Ci komfort korzystania, dzięki czemu usłyszysz wszystko to, co potrzeba, a dzięki niewielkim, dyskretnym rozmiarom, Twoi rozmówcy nie zauważą, że korzystasz z urządzenia. Aby jednak móc w pełni cieszyć się możliwościami, jakie dają nam rozwiązania poprawiające słyszenie, podczas jego zakupu, warto zwrócić uwagę na:

  • rodzaj i stopień niedosłuchu – aparaty słuchowe to urządzenia specjalistyczne, które dopasowuje się względem rodzaju, jak i intensywności ograniczenia funkcji słuchowej. Stojąc więc przed zakupem konkretnego modelu, warto skonsultować się z lekarzem lub audioprotetykiem, który wnikliwie zbada narząd słuchu i tym samym dopierze właściwy aparat;
  • zakres działania – nowoczesne aparaty słuchowe wyposażone są w różne tryby działania, które umożliwiają swobodne korzystanie z możliwości urządzenia w każdych warunkach. Szczególnie przydatnymi opcjami jest automatyczne dostosowanie poziomu głośności czy redukcja szumów. Przed zakupem przeanalizuj, które tryby są dla Ciebie najważniejsze i na tej podstawie wybierz odpowiedni aparat;
  • kompatybilność z innymi urządzeniami – coraz więcej urządzeń dostępnych na rynku jest kompatybilne z telefonami komórkowymi, tabletami czy komputerami. Dzięki temu możesz połączyć je bezprzewodowo i korzystać z funkcji takich jak transmisja dźwięku czy kontrola głośności za pomocą dedykowanej aplikacji;
  • wygoda i estetyka – aparaty słuchowe są noszone przez cały dzień, dlatego ważne jest, aby były wygodne i estetyczne. Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model jest lekki, ergonomiczny, a także czy posiada regulację głośności na słuchawce.

Nowoczesne aparaty słuchowe – ceny

Ceny nowoczesnych aparatów słuchowych różnią się w zależności od wybranego modelu. To z kolei wynika nie tylko z posiadanych funkcjonalności, ale także samej renomy producenta. Na rynku znaleźć można modele już od kilkuset złotych, jednak wraz ze wzrostem zaawansowania i wykorzystania nowoczesnych technologii rosną również ceny aparatów. Niejednokrotnie sięgnąć mogą one nawet kilku tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości aparatu słuchowego. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby i sprawdź dostępne modele.

Aparaty słuchowe, jakie dostaniesz w sklepie Twój Słuch, to starannie wybrane modele, które wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością dźwięku, a także długą, bezawaryjną pracą. Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci w doborze odpowiedniego urządzenia, a samodzielnie wykonać możesz badanie słuchu online, które pozwoli Ci na podjęcie właściwych kroków mających na celu właściwe słyszenie.

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet