Twój Słuch - Jak wykonać badanie słuchu przez Internet? | Twój Słuch

Jak wykonać badanie słuchu przez Internet?

Jeśli u siebie lub Twoich bliskich zauważyłeś problem ze słuchem, z pewnością zastanawiasz się, czy i jak można wykonać badanie słuchu przez Internet? W dobie rozwijających się technologii coraz więcej działań przenosi się do sieci – czy zatem i słuch można zbadać online, bez wychodzenia z domu? Sięgnij po najnowsze informacje na temat badania słuchu przez Internet i dowiedz się więcej.

Czy badanie słuchu online jest w ogóle możliwe?

Pogarszająca się zdolność słyszenia występuje u wielu osób, nasila się jednak najczęściej wraz z wiekiem. Wówczas to w naturalny sposób stajesz się bardziej podatny na utratę słuchu z powodu zmian biologicznych zachodzących w Twoim organizmie. Jeśli chcesz sprawdzić, czy i na ile problem ze słuchem dotyczy Ciebie, możesz wykonać prosty test słuchu przez Internet. Badanie słuchu online jest proste i da się je przeprowadzić w domowych warunkach. Czego potrzebujesz do wykonania testu?

  • spokojnego miejsca, bez hałasu i zakłóceń w tle;
  • słuchawek lub głośników – te pierwsze są zalecane podczas badania, gdyż zapewniają dobry dźwięk i umożliwiają zbadanie osobno prawego i lewego ucha;
  • komputera z dostępem do internetu.

I to właściwie wystarczy – możesz przystąpić do testu. Każdy test przeprowadzi Cię po kolei przez wszystkie etapy – wystarczy, że będziesz uważnie słuchał i wykonywał podane w nim wskazówki. Zazwyczaj najpierw będziesz odpowiadał na kilka pytań, które dotyczą odbierania dźwięków z otoczenia. Następnie przechodzisz do części, która będzie polegała na sprawdzeniu, jak dobrze słyszysz i rozumiesz ciche dźwięki.

Pamiętaj jednak, że wykonanie badania słuchu online jedynie pomoże Ci zidentyfikować problem, nie zastąpi jednak testu słuchu przeprowadzanego przez audiologa lub protetyka słuchu. Dlatego, by zrobić bardziej szczegółowe badanie, zwróć się do specjalisty. Przeczytaj także nasze porady dla niesłyszących, a dowiesz się więcej na temat niedosłuchu i tego, jak sobie z nim radzić.

Kiedy wykonać badanie słuchu przez Internet?

Jak wiesz, ubytek słuchu najczęściej jest związany z wiekiem i dotyczy głównie grupy wiekowej 65 plus. Jednak problemy ze słuchem dotykają osób w każdym wieku, a ich przyczyny mogą być wielorakie, jak chociażby infekcje, urazy lub wady wrodzone. Prosty i szybki test słuchu online jest doskonałym narzędziem, które może pomóc Ci określić, czy potrzebne jest pełne badanie słuchu. Kiedy wykonać badanie słuchu przez Internet? Jeśli jesteś zaniepokojony stanem swojego słuchu, zauważyłeś, że masz problemy z odbiorem dźwięków, zaliczasz się do grupy seniorów  lub po prostu jesteś ciekawy, czy Twój słuch działa prawidłowo, zrób test. Dzięki temu prostemu badaniu:

  • będziesz miał możliwość zbadania swoich zdolności do słyszenia dźwięków,
  • poznasz swoje możliwe problemy ze słuchem,
  • uzyskasz informację,  czy konieczne jest wykonanie dodatkowych badań.

Wykonanie testu słuchu online zajmie Ci tylko kilka minut, a może być pierwszym krokiem do poprawy Twojego życia. NIe zwlekaj!

Gdzie przeprowadzić test słuchu online?

Badanie słuchu online jest dość powszechne i w Internecie znajdziesz wiele bezpłatnych testów. Ważne jest miejsce, w którym będziesz wykonywać badanie – zadbaj, by było ciche, bez dochodzących z zewnątrz głośnych dźwięków. Wygospodaruj kilka minut tylko dla siebie – wyłącz w tym czasie telefon, poproś bliskich, by nie przerywali Ci badania, wyeliminuj wszystko, co mogłoby zakłócić Ci spokój podczas przeprowadzania testu. Możesz skorzystać z testu słuchu BELTONE lub innych testów dostępnych w Internecie.

Czy wynik testu słuchu online jest miarodajny?

Wykonanie testu słuchu online jest pierwszym krokiem, jaki możesz podjąć w kierunku zapobiegania rozwojowi ubytku słuchu. Warto go zrobić, tym bardziej, że jest łatwo dostępny, szybki i bezpłatny. Jego rezultat da Ci wstępną analizę tego, jak funkcjonuje Twój słuch. Badanie słuchu online nie zastępuje jednak prawdziwego badania słuchu wykonywanego przez audiologa lub protetyka słuchu. Tylko specjalista jest w stanie określić stopnie niedosłuchu i w razie potrzeby zalecić Ci odpowiednie aparaty słuchowe. Jeśli zatem zaniepokoi Cię wynik testu, skontaktuj się z lekarzem. Nie czekaj – Twój słuch jest bardzo ważnym elementem zapewniającym Ci dobre samopoczucie i funkcjonowanie i warto o niego zadbać już dziś.

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet