Twój Słuch - Jak poprawić słuch? Sposoby na poprawę słuchu | Twój Słuch

Jak poprawić słyszenie?

Sposoby na poprawę słuchu – czy istnieją?

Słuch ulega pogorszeniu wraz z wiekiem i jest to naturalny proces. Z mediów coraz częściej docierają do nas informacje o sposobach na poprawienie swojego słuchu. 

Czy rzeczywiście możliwe jest przywrócenie słuchu lub jego trwała poprawa?

Odpowiedź mi: to zależy od przyczyny. W niektórych przypadkach możliwa jest poprawa słyszenia dzięki zabiegom lekarskim czy farmakoterapii – np. w przypadku toczącej się w uchu infekcji. Czasami za pogorszenie słuchu odpowiada tak prozaiczna przyczyna, jak zatkanie kanału słuchowego woskowiną. W przypadku pogorszenia się słuchu ZAWSZE konieczna jest konsultacja lekarska, aby wyjaśnić jego przyczyny.

Sprawa jest o wiele trudniejsza w np. przypadku niedosłuchu spowodowanego hałasem czy fizjologicznym starzeniem się komórek organizmu. Komórki słuchowe odpowiedzialne za proces słyszenia – raz uszkodzone nie ulegają regeneracji. W wielu przypadkach jedynym sposobem na powrót do świata dźwięków jest zastosowanie odpowiedniego aparatu słuchowego.

Czy zatem reklamowane specyfiki pomogą na moje problemy ze słuchem?

Najważniejszą sprawą jest poznanie przyczyny niedosłuchu. W tym celu należy udać się do lekarza laryngologa oraz wykonać odpowiednie badania. Przyczyny mogą być różne i więc reklamowane kropelki, plastry czy inne sposoby na domową poprawę słyszenia niestety zazwyczaj zawodzą a niekiedy mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Podsumowując: aby poprawić słuch, trzeba dokładnie poznać przyczynę jego pogorszenia, czym zajmuje się lekarz laryngolog oraz audioprotetycy. Dopiero po rozpoznaniu charakteru problemu będą oni w stanie zaproponować odpowiednie leczenie i pomocne rozwiązania.

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet