Twój Słuch - Jak dbać o aparat słuchowy? Jak go czyścić? | Twój Słuch

Jak dbać o aparat słuchowy? Jak go czyścić?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że dbanie o aparat jest niezwykle ważne. Jak konserwować i czyścić aparat słuchowy, aby służył Ci jak najdłużej? Poznaj nasze wskazówki, które pomogą Ci odpowiednio dbać o Twoje urządzenie. Musisz pamiętać o tym, że wszelkie zabrudzenia mogą mieć istotny wpływ na działanie aparatu i skrócić jego żywotność.

Jak dbać o aparat słuchowy?

Być może, podobnie jak wiele osób zadajesz sobie pytanie, jak dbać o aparat słuchowy. Traktowanie tego urządzenia z troską i uwagą sprawi, że będzie Ci mogło niezawodnie służyć przez długie lata. Warto więc przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • trzymaj aparat z dala od wody – nie myj się w nim, nie pływaj w morzu lub basenie, staraj, aby nie miał kontaktu z dużą ilością potu. Pod żadnym pozorem nie czyść aparatu słuchowego wodą;
  • każdego dnia używaj specjalistycznych środków i narzędzi do czyszczenia urządzenia;
  • uważaj na kosmetyki, których używasz – lakier do włosów, krem do golenia, perfumy, środki na owady itp. mogą szkodzić aparatowi, lepiej zdjąć go do czasu, aż kosmetyk całkowicie nie wyschnie;
  • strzeż się upadków – podobnie, jak w przypadku każdej innej elektroniki upadki mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Wiesz już jak dbać o aparat słuchowy – stosuj się do naszych wskazówek, a z pewnością urządzenie długo Ci posłuży!

Jak czyścić aparat słuchowy?

Jak wyczyścić aparat słuchowy? Trzeba przyznać, że wymaga to odrobinę wprawy. Możesz zapytać o wskazówki swojego protetyka. A jeżeli czyszczenie aparatu sprawia Ci problem, zwróć się o pomoc do specjalisty, który krok po kroku pokaże Ci jak to zrobić.

Do czyszczenia aparatu słuchowego używaj specjalnego zestawu do czyszczenia – możesz kupić go w internecie lub u protetyka. Oprócz specjalistycznych narzędzi przyda Ci się także miękka i sucha ściereczka. Pod żadnym pozorem nie używaj do czyszczenia wody! Pamiętaj, że urządzenie wymaga codziennego czyszczenia w celu usunięcia nagromadzonych zabrudzeń!

Zadbaj o aparat, aby długo Ci służył

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom codzienne dbanie o aparat oraz jego czyszczenie będą proste. Pamiętaj, że odpowiednia konserwacja przyczyni się do tego, aby urządzenie służyło Ci przez długi czas.

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet