Twój Słuch - Gdzie kupić aparat słuchowy? Sprawdź nasze gabinety! | Twój Słuch

Gdzie kupić aparat słuchowy?

Dzięki dostępowi do telewizji i internetu świadomość problemów związanych ze słuchem jest coraz większa. Wiemy, że należy wykonywać badania oraz w razie konieczności – nosić aparat słuchowy. Gdzie taki aparat słuchowy można nabyć? A może urządzenia wspomagające słuch reklamowane w telewizji i prasie są pomocne?

Od czego zacząć?

Aparaty słuchowe to specjalność protetyków słuchu. Zatem w tej sprawie należy zwrócić się do punktu protetycznego, umawiają się na wizytę. Tam, po wykonaniu badań słuchu audioprotetyk dopasuje odpowiedni aparat słuchowy do indywidualnych potrzeb.

 

Ja wygląda wizyta w punkcie protetycznym?

 

Taka wizyta zaczyna się od rozmowy na temat problemów ze słuchem. Następnie audioprotetyk wykonuje badanie słuchu i inne testy konieczne do diagnostyki. Po uzyskaniu wyników można zmierzyć wybrany wspólnie z protetykiem aparat. W zdecydowanej większości salonów istnieje możliwość wypożyczenia aparatu do domu i sprawdzenia jego działania w warunkach codziennych, co zdecydowanie ułatwia zakup.

Skąd mam widzieć, że to aparat odpowiedni dla mnie?

 

Istnieje wiele rodzajów aparatów słuchowych, a wybór odpowiedniego zależy od szeregu czynników m.in. : stopnia niedosłuchu, budowy anatomicznej ucha, potrzeb i oczekiwań pacjenta, aspektów wizualnych… Aby ocenić wszystkie te aspekty, potrzebna jest dokładna analiza sytuacji i trudności, z jakimi spotyka się pacjent. Po pomoc w procesie doboru aparatu należy się zatem zwrócić do specjalistów.

 

Analogicznie do powyższego: urządzenia oferowane w telezakupach czy internecie nie są dopasowane do poszczególnych wymogów, gdyż są one „uniwersalne”. Należy uważać na tego typu urządzenia, gdyż mogą być przyczyną dalszych uszkodzeń słuchu.

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet