Twój Słuch - Domowe badanie słuchu w czasie pandemii | Twój Słuch

Domowe badanie słuchu w czasie pandemii

Czas pandemii zmienił podejście do badania stanu zdrowia. Tłoczne poczekalnie niepokoją wiele osób. Dlatego pojawiły się badanie słuchu w domu pacjenta oraz nowoczesne testy wykonywane przez internet. Są to ciekawe sposoby na to, by kontrolować ubytki słuchu oraz stwierdzić ich występowanie. Dzięki nam dowiesz się, jak wygląda badanie słuchu bez wychodzenia z domu i dlaczego jest tak ważne zwłaszcza w czasie pandemii.

Badanie słuchu w domu pacjenta

Badanie słuchu w domu pacjenta najbardziej przypomina typową wizytę. Protetyk słuchu w domowym zaciszu jest w stanie wykonać nie tylko podstawowe badanie, czyli audiometrię tonalną, poprzedzoną wykonaniem otoskopii, ale również, gdy to konieczne: otoemisję, tympanometrię oraz audiometrię słowną. Dzięki nim jest możliwe nie tylko określenie wielkości ubytku słuchu, ale także jego przyczyny. Na podstawie wykonanych testów protetyk jest w stanie także zalecić i dobrać odpowiedni aparat słuchowy.

Domowe badanie słuchu bardzo przypomina to w gabinecie. Na początku przeprowadzany jest dokładny wywiad, a następnie wykonuje się audiometrię tonalną i inne konieczne badania. Pamiętaj jednak, że to Ty odpowiadasz za odpowiednie warunki podczas wizyty. Upewnij się więc, że miejsce, w którym się odbędzie, jest ciche i nie wystąpią żadne zakłócenia.

Ten typ badania słuchu w pandemii jest zazwyczaj przeznaczony dla osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych. Oferowany jest więc gdy samodzielne przyjście na test słuchu jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Co jednak zrobić, gdy nie należysz do żadnej z tych grup? Doskonałym rozwiązaniem jest badanie słuchu w czasie pandemii online!

Badanie słuchu online

Badanie słuchu online to świetna metoda, by zweryfikować, czy występują u Ciebie problemy ze słuchem. Wykonać je możesz w dogodnym dla Ciebie miejscu i czasie. Jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie. Takie badanie to też prosty i szybki sposób na to, jak kontrolować utratę słuchu podczas pandemii. Gdy wyniki zaczną się znacząco pogarszać to znak, by odwiedzić lekarza.

Jak przygotować się do testu słuchu online? Wystarczy, że znajdziesz spokojne miejsce, bez zakłóceń w tle oraz włączysz komputer z dostępem do internetu. Następnie przygotuj słuchawki lub głośniki. Szczególnie polecamy te pierwsze rozwiązanie, gdyż umożliwia oddzielne badanie lewego i prawego ucha, a dodatkowo zapewnia lepszy dźwięk. Tyle wystarczy, by rozpocząć badanie słuchu online!

Jak wygląda internetowe badanie słuchu? Test podzielony jest na etapy. Każdy z nich składa się z kilku pytań dotyczących odbierani dźwęków z otoczenia oraz serii zadań, które sprawdzają, jak słyszysz i rozumiesz ciche dźwięki.

Wyniki testu to jednak tylko pewna wskazówka, która pomoże zasygnalizować problem. By wprowadzić leczenie, konieczna jest wizyta u specjalisty.

Badanie słuchu w Twój słuch

Badanie słuchu na kwarantannie lub po prostu w czasie pandemii to często kwestia pomijana przez wiele osób. Ubytki słuchu zazwyczaj nie bolą więc łatwo je ignorować. Tymczasem nieleczone problemy z uszami powodują nie tylko głuchotę, ale i problemy komunikacyjne, które mogą prowadzić do pełnej izolacji. Jeśli więc doświadczyłeś/doświadczyłaś pogorszeniu słuch, skontaktuj się z jednym z naszych gabinetów.

Na naszej stronie znajdziesz także bardzo skuteczne i darmowe badanie słuchu online. Jest ono świetnym wstępem do dalszych konsultacji ze specjalistą. Skorzystaj z naszego testu i przekonaj się, jak dobrze słyszysz!

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet