Twój Słuch - Czy test słuchu online może zastąpić badanie u lekarza? | Twój Słuch

Czy test słuchu online może zastąpić badanie u lekarza?

Widzisz test słuchu online i zastanawiasz się, czy warto z niego skorzystać? Wyjaśnimy Ci, na czym polega badanie narządu słuchu przez internet, czym różni się od wizyty u specjalisty oraz wymienimy jego zalety. Dzięki nam dowiesz się też, czy test słuchu online może zastąpić badanie u lekarza.

Dlaczego warto badać słuch?

Zanim odpowiemy na pytanie: badanie słuchu online – czy warto, skupimy się na tym, czemu powinno się regularnie kontrolować słuch. Niedosłuch to coraz częściej występujące schorzenie, które jest często ignorowane i niediagnozowane. Zamiast skorzystać z porady specjalisty, chory woli pogłośnić telewizor lub poprosić bliską osobę o powtórzenie tego, co mówiła. Wiele osób traktuje taki stan jako naturalny. Nie musi tak jednak być! Dzięki regularnym badaniom można zdiagnozować ubytki słuchu i wprowadzić leczenie, dzięki któremu unikniesz problemów komunikacyjnych i związanej z nimi powolnej izolacji od najbliższych. To także sposób na pozbycie się szumów usznych i bólów głowy.

Warto podkreślić, że test słuchu online nie zastąpi wizyty w gabinecie specjalistycznym i badań, takich jak audiometria tonalna czy audiometria mowy. Mimo to jest to doskonałe narzędzie diagnostyczne, które może wykazać, że wystąpiły u Ciebie pierwsze objawy niedosłuchu. Dzięki tej wstępnej ocenie słyszenia zyskasz jasny sygnał, że pora zainteresować się swoim słuchem i udać się na wizytę do protetyka słuchu. Jeśli więc zastanawiasz się, czy odbierasz dźwięki w sposób prawidłowy, wybierz nasze badanie słuchu online, które wykona wstępną diagnozę!

Zalety badania słuchu przez internet

Wiesz już, że badanie słuchu online to wstępna diagnoza problemów ze słuchem. Jakie są jego inne zalety? Przede wszystkim możesz je wykonać w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu i czasie. To niezwykle wygodne i proste rozwiązanie! Dodatkowo test na słuch online dostępny na naszej stronie jest całkowicie darmowy. Dzięki temu zadbasz o zdrowie, nie ponosząc żadnych kosztów. Ważną zaletą badania słuchu przez internet jest także to, że dzięki niemu można nie tylko wykryć wadę słuchu, ale także kontrolować jej rozwój. Wykonuj go wielokrotnie w stałym odstępie czasu, by w porę zauważyć pierwsze problemy ze słuchem.

Jak wygląda badanie słuchu online?

Internetowe badanie słuchu wykonasz samodzielnie. Warto się jednak do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim zadbaj, by miejsce, w którym wykonujesz test, było ciche i spokojne. Upewnij się, że nic nie będzie Cię rozpraszać. Następnie uruchom nasz test przy pomocy komputera lub telefonu z dostępem do internetu. By wykonać internetowy test słuchu, potrzebujesz słuchawek lub głośników. Szczególnie polecamy te pierwsze rozwiązanie, gdyż zapewnia ono lepszy dźwięk, a dodatkowo umożliwia oddzielne badanie lewego i prawego ucha. Tak przygotowany/na możesz przystąpić do testu!

Nasz badanie słuchu online podzielone jest na kilka etapów. Każdy z nich zawiera serię pytań skupionych na sposobie odbierani dźwięków z otoczenia oraz zadania sprawdzające, jak słyszysz i rozumiesz dźwięki. Po udzieleniu wszystkich odpowiedzi otrzymasz wynik.

Test słuchu online – czy warto?

Nasza odpowiedź na pytanie: test słuchu online czy warto z niego skorzystać, brzmi: zdecydowanie tak! Mimo że, że badanie nie zastąpi wizyty u specjalisty, jest doskonałym początkiem, jeśli chcesz zadbać o Twój słuch. Gdy test wykaże nieprawidłowości, zgłoś się do jednego z naszych specjalistycznych gabinetów do badania słuchu!

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet