Twój Słuch - Rodzaje Aparatów Słuchowych | Twój Słuch

RODZAJE APARATÓW SŁUCHOWYCH

Na rynku dostępne są różne rodzaje aparatów słuchowych. Ta różnorodność wynika z wielu różnych potrzeb, jakie mają pacjenci doświadczający niedosłuchu. Każdy z nich potrzebuje czego innego i ma swoje własne oczekiwania co do działania aparatu słuchowego. Producenci aparatów oraz protetycy słuchu dokładają wszelkich starań aby im sprostać. Aparaty słuchowe można podzielić na kilka głównych grup, pośród których na pewno znajduje się ten właściwy dla pacjenta model.

Zauszne aparaty słuchowe BTE (Behind The Ear)

Tego typu aparaty umieszcza się za małżowiną uszną. Dźwięk doprowadzany jest do ucha za pomocą specjalnego dźwiękowodu oraz wkładki usznej, wykonywanej indywidualnie do kształtu ucha pacjenta. Z reguły tego typu aparaty najlepiej sprawdzają się u pacjentów posiadającym duży niedosłuch oraz u osób, którym obsługa mniejszych aparatów może sprawiać trudność.

Aparaty typu RIC (Receiver In Canal)

Są to aparaty słuchowe, w których dźwięk przewodzony jest do ucha za pomocą specjalnej, elektronicznej słuchawki. Słuchawki posiadają różną moc, więc bez problemu można je dopasować do niedosłuchów o różnym nasileniu. Te aparaty polecane są osobom, którym zależy zarówno na dobrym słyszeniu oraz dyskrecji i estetyce – są to aparaty o wiele mniejsze od ich zausznych odpowiedników i posiadają atrakcyjny, nowoczesny design.

Aparaty wewnątrzuszne 

 

Są one specjalnym typem aparatów, których cała konstrukcja przetwarzająca dźwięk jest zamknięta w jednej obudowie i umieszczana w kanale słuchowym. Aparaty tego typu sprawdzą się dla większości ubytków słuchu. Kształt i wielkość obudowy takiego aparatu dobiera się zawsze indywidualnie do kształtu przewodu słuchowego. Są to rozwiązania dla osób ceniących sobie dyskrecję i wygodę – w przypadku aparatów tego typu niczego nie musimy nosić za uchem, cały aparat „chowa się” w przewodzie słuchowym.

Każdy z aparatów słuchowych posiada inne zalety. Różnią się one pomiędzy sobą wyglądem, sposobem noszenia i obsługi. Wszystkie jednak mają jedno zadanie – pomóc osobie z niedosłuchem wrócić do świata dźwięków i stać się nieodzowną częścią jej życia. Aby znaleźć odpowiedni dla siebie aparat, należy zwrócić się do protetyka słuchu. Pomoże on w doborze najlepszego możliwego rozwiązania.

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet