Twój Słuch - Akcesoria do Aparatów Słuchowych | Twój Słuch

Akcesoria do aparatów słuchowych

Chcesz dowiedzieć się, jakie akcesoria do aparatów słuchowych mogą być Ci potrzebne? Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju akcesoria do aparatu słuchowego, które pomagają profesjonalnie zadbać o sprzęt. Dzięki nim możesz cieszyć się lepszym słuchem. W poniższym artykule przeczytasz o tym, jakie są rodzaje akcesoriów do aparatów słuchowych, a także akcesoriów do czyszczenia aparatów słuchowych. Sprawdź!

Czytaj także: aparaty słuchowe rodzaje

Akcesoria do aparatów słuchowych

W jakie akcesoria do aparatów słuchowych warto zainwestować? Nowoczesne aparaty słuchowe to urządzenia, które potrafią współdziałać z innym sprzętem, efektem czego jest jeszcze efektywniejsze wspomaganie słyszenia. Aparaty słuchowe wysokiej jakości wraz z tymi akcesoriami sprawiają, że nawet osoby z dużym ubytkiem słuchu mogą dobrze słyszeć dźwięki także w trudnych sytuacjach akustycznych lub takich, w których wcześniej nie było to możliwe. Zobaczmy zatem, jakie akcesoria do aparatu słuchowego są obecnie dostępne w sprzedaży.

Nadajniki sygnałów audio

Nadajniki sygnałów audio należą do najlepszych i najskuteczniejszych akcesoriów służących do wspomagania słyszenia. Jak działają? Technologia tu zastosowana działa następująco: aparat słuchowy zostaje sparowany z nadajnikiem, który jest wyposażony w mikrofon (lub kilka mikrofonów). Nadajnik można przypiąć do ubrania osoby mówiącej, co znacząco usprawnia komunikację z osobą noszącą aparat słuchowy.

Kiedy i gdzie przydaje się korzystanie z nadajników sygnałów audio? To dobre rozwiązanie na przykład w szkole podczas zajęć z dziećmi niedosłyszącymi, gdy nauczyciel prowadzący lekcje ma przypięty nadajnik – dzięki temu uczniowie słyszą niezakłócony dźwięk, co ułatwia naukę i skupienie się na omawianym materiale. Nadajniki sygnałów audio doskonale sprawdzają się także w każdym innym hałaśliwym miejscu, gdzie chcemy swobodnie rozmawiać – na przykład na koncertach, dużych eventach typu konferencje czy imprezy.

Akcesoria bezprzewodowe

Akcesoria bezprzewodowe łączące aparaty słuchowe ze sprzętem elektronicznym są coraz częściej używane do wygodnego korzystania z aplikacji związanych z rozrywką i streamingiem. Osoby niedosłyszące chętnie z nich korzystają, bowiem są to niezwykle wygodne urządzenia umożliwiające słuchanie muzyki, czy oglądanie ulubionych filmów i seriali, a dzięki połączeniu ze smartfonem znacznie poprawia się jakość słyszenia rozmów telefonicznych.

Za pomocą akcesoriów bezprzewodowych można sparować aparat słuchowy z takimi sprzętami, jak telefon komórkowy, telewizor, komputer czy dowolny sprzęt audio. Dzięki temu osoby noszące aparat słuchowy mogą bez przeszkód korzystać z ulubionych aplikacji. Kolejną zaletą jest to, że nie ma już potrzeby ustawiania wysokiej głośności, co może być uciążliwe dla osób niemających problemów ze słuchem znajdujących się w najbliższym otoczeniu.

Piloty zdalnego sterowania

Innym wygodnym rozwiązaniem ułatwiającym korzystanie z aparatów słuchowych są piloty zdalnego sterowania. Za ich pomocą można regulować poziom głośności czy też zmieniać programy aparatu dostosowane do różnych warunków zewnętrznych. Piloty zdalnego sterowania przydają się także przy stosowaniu akcesoriów bezprzewodowych – umożliwiają włączenie streamingu audio lub odebranie połączenia telefonicznego.

Akcesoria do czyszczenia aparatów słuchowych

Każdy użytkownik aparatu słuchowego powinien także regularnie zaopatrywać się w akcesoria do czyszczenia aparatów słuchowych – aby sprzęt służył jak najdłużej i jak najlepiej, ważna jest jego codzienna higiena. Warto wyrobić sobie nawyk codziennego sprawdzania urządzenia – jeśli zauważysz jakiekolwiek zabrudzenia, możesz delikatnie usunąć je za pomocą miękkiej, nawilżonej chusteczki. Ważne, by nie używać chemicznych środków silnie czyszczących czy też zawierających alkohol – mogą uszkodzić sprzęt!

Do dokładniejszego czyszczenia aparatu słuchowego przydadzą się także następujące akcesoria:

  • wyciorek – za jego pomocą usuwa się nagromadzoną woskowinę,
  • szczoteczka – umożliwia pozbywanie się kurzu i pyłu z aparatu,
  • gruszka – przydatna w suszeniu wkładki do aparatów BTE po umyciu jej wodą.

Aby zminimalizować zanieczyszczenia, aparat słuchowy przechowuj w suchym, szczelnym opakowaniu zawsze wtedy, gdy go nie nosisz.

Podsumowanie

Wiesz już, jakie akcesoria do aparatu słuchowego są przydatne w codziennym użytkowaniu tego urządzenia. Współczesne aparaty to nowoczesny sprzęt wyposażony w najnowsze technologie, dzięki czemu nawet osoby z głębokimi ubytkami słuchu mogą dziś cieszyć się dobrym słyszeniem w absolutnie każdych warunkach akustycznych.

Potrzebujesz więcej informacji, jeśli chodzi o aparaty słuchowe akcesoria? A może chcesz dowiedzieć się, jak działają aparaty słuchowe i jak dobrać właściwe urządzenie dla siebie? Umów się na spotkanie z naszymi specjalistami, wykonaj badanie słuchu online i jeszcze dziś zadbaj o Twój słuch!

Z nami Usłyszysz Świat

Produkty znanych marek Kompleksowa oferta aparatów słuchowych skrojona na miarę Twoich potrzeb

Umów się na wizytę
Znajdź Gabinet